Kasa fiskalna dla fryzjera – czy urządzenie musi być kosztowne?

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Wielu niewielkich przedsiębiorców zawsze bardzo obawia się momentu, w którym to należy zainstalować kasę fiskalną. W zasadzie nie ma się co temu dziwić. Średniej klasy kasa fiskalna kosztuje dobre 1000zł, a jeśli chcemy coś porządnego to wydamy o wiele więcej. Co także bardzo istotne nawet malutka firma powinna posiadać chociaż dwa takie urządzenia. Nie jest to prawny wymów, ale wynika to zwyczajnie z rozsądku. Należy pamiętać o tym, że jakakolwiek awaria tego urządzenia sprawia, że nie można otwierać swojej firmy dopóki kasa nie będzie działała. Wolno mieć za to drugą kasę, która będzie działała na zasadzie urządzenia awaryjnego. Od 2015 roku Ministerstwo Finansów przygotowało dla niektórych firm niemiłą niespodziankę w postaci obowiązku posiadania kasy.Dokładnie z dniem 1 stycznia 2015 roku fryzjerzy, salony kosmetyczne, prywatne gabinety lekarskie, warsztaty mechaniczne i kilka innych działalności spotkały się z obowiązkiem posiadania kasy, który dokładnie pojawi się już 1 marca. Szczególnie kasa fiskalna dla fryzjera może stanowić duże obciążenie. Na naszym rynku nie brakuje bardzo małych, lokalnych salonów fryzjerskich, które naprawdę nie zarabiają majątku. Dla nich zakup takiej kasy to duży wysiłek, a do tej pory często korzystali ze zwolnienia przy dochodzie rocznym niższym niż 20 tysięcy złotych.

Kasa fiskalna dla fryzjera to faktycznie spory wydatek. Dobrze jeśli będzie to urządzenie mobilne i eleganckie, które ciekawie wkomponuje się w wystrój całego salony. Pamiętajmy jednak, że wolno nam skorzystać ze zwrotu za zakup takiej kasy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy nam się 90% zwrotu choć nie więcej jak 700zł. Co ważne tyle dostaniemy na każdą kasę, a więc podwajamy zwrot kupując dwie kasy.

Do tego Kasa Fiskalna Dla Fryzjera może być przecież także używana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na takie urządzenie choć zawsze wiąże się z tym pewne ryzyko. Nigdy nie mamy pewności w jakim stanie jest używana kasa, ale na pewno wydamy na nią o wiele mniej pieniędzy.

Jedno przemyślenie nt. „Kasa fiskalna dla fryzjera – czy urządzenie musi być kosztowne?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.